Љубов и Секс

9 Типови секс кои ги доживува секоја мажена жена

Подгответе се! Без оглед дали си во брак или тоа те чека, овие 9 секси сценарија најверојатно ќе ги дожевиееш: 1. Поспан секс. Прилично си уморна,...

Еротска исповед: Имав секс со невестата три часа пред свадбата, а бев кум

Приказна која кажува дека некои ветувања не се трајни. „Спиев со невестата три часа пред венчавката, а бев кум“, напиша во анонимно писмо идниот кум. „Мојот...

Математичко решение: Името на мажот покажува каков љубовник е

Со едноставно собирање на самогласките во името на вашиот избраник ќе добиете опис на неговите вештини во креветот. Само треба да соберете „два и два“...

7 знаци дека жената го пронашла вистинскиот маж

Дали некогаш сте се запрашале како можете да го препознаете вистинскио? Како со сигурност да знаете дека вашиот партнер е вистинската личност за вас?...

Три најчести тајни кои жените ги кријат од своите мажи

Во секоја врска постојат тајни кои жените нема да ги откријат. Без разлика колку се заљубени, некои работи е тешко да ги кажат, дали...

Да преболите некого и да продолжите понатака е една од најтешките работи во животот!

Особено ако станува збор за некој со кој се гледате во иднина. Затоа, потребно е да се продолжи понатаму на вистинскиот начин. Завршете ја приказната со...

Еве зашто треба да имате секс во зима. Воедно ќе се заштитите од грип...

Како што Ви се менува расположението од сезона во сезона, така се менува и Вашата желба за секс. Голем број специјалисти укажуваат дека се поголем...

10 реченици кои што не смеете да ги изговорите за време на секс

Можеби и Вие некогаш сте доживеале додека водите љубов со Вашиот партнер , да слушнете некоја непријатна реченица со која што во истиот момент...

7 тајни кои мажот ни во лудило нема да ви ги открие

Ако сте мислеле дека само жените се таинствени и дека е тешко да се прочитаат, не сте во право. И мажите си имаат некои...

Знаете ли што е златна тројка? Жените лудуваат по нејзе!

Едно истражување спроведено неодамна покажало дека хетеросексуалните жени, за раслика од лезбејките доживуваат многу помалку оргазми. Дури 86% од лезбејките доживуваат оргазам при сексот....

Најново

Дневен хороскоп за 19 Март (понеделник)

ОВЕН ЉУБОВ: Понекогаш пред саканата личност ниту големите зборови не се доволни. Со покажување на чувствата се постигнува посакуваниот ефект. РАБОТА: Делувате многу одлучно и амбициозно....
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп за 12.03 – 18.03.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Конечно ќе се чувствувате побезбедни во вашата врска. Ќе бидете подготвени за различни лудории, па дури и ризици, бидејќи знаете дека парнерот ве...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close