Љубов и Секс

“Бев пијан и имав секс со ќерката на мојата девојка: И бев прв…”

Еден маж е фатен во мрежа од лаги и измами дека направил нешто незамисливо. Тој спиел со ќерката на неговата партнерка која му открила...

Чиста хемија и страст! Ова се 12те најдобри хороскопски комбинации

Овен и Водолија Кога се заедно, овие знакци фантастично се забавуваат. Водолијат и Овенот имаат ист авантуристички дух, така нивниот спој е совршен како и...

ВО БРАК СЕ 6 ГОДИНИ: А сеуште немале секс! Ова е ИСПОВЕД од очаен...

Иако се сакаат, еден брачен пар никогаш немал секс. Мажот е толку очаен што почнал да бара совет и помош по социјалните мрежи. "Мојата сопруга изгледа...

Колку трае најкраткиот, а колку најдолгиот секс?

До сега сите би требало да бидете свесни за нереалните стандарди во сексот, наметнати од страна на порно индустријата. Една од најчестите заблуди е...

Трикови за подолг секс: Како да го продолжите задоволството?

Една од главните цели на сите мажи е продолжување на времетраењето на сексуалниот однос за задоволување на партнерката. Нажалост повеќето од нив не се...

ЕКСПЕРТИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Нова љубовна БОЛЕСТ влијае на се повеќе луѓе, еве која!

За некои повеќе секс не е проблем, за некои претставува проблем. Новиот поим кој "влезе"во праксата е хиперсексуалноста. Всушност, станува збор за некогашниот термин -...

Според науката, ова се мажите кои ќе ви обезбедат оргазам

Конечно, оргазмите се сведоа на наука! Имено, истражувачите од Универзитетот во Албани прашале група жени, кои се во хетеросексуални врски, за нивните партнери и...

ДАЛИ СТЕ СПРЕМНИ ДА ЈА ПРОБАТЕ? Нова добра секс поза која ќе ве доведе...

Секс позата под името "Снежен ангел", претставува нов предизвик во креветот. Многу е интимна, еротска и малку потешка за изведување. Како да ја изведете оваа...
del od telo

Докажано: Делот од телото кој мажот го гледа кај жената ако ја сака како...

Се прашувате дали му се допаѓате на некој? Новото истражување тврди дека постои едноставен начин да откриете без личноста да каже ниеден збор. Научниците од...

Мажите оваа поза ја обожуваат но истовремено и се плашат!

За жените е една од најдобрите позиции во текот на сексот, тие кога се горе побрзо може да доживеат оргазам. Ваква положба на телото...

Најново

Дневен хороскоп за 15 Јули (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close