Љубов и Секс

Тренд кој што ги уништува хетеросексуалните односи

Блиските машки пријателства или бромансите ги загрозуваат хетеросексуалните врски, бидејќи мажите повеќе сатисфакција добиваат од својот машки пријател отколку од своите девојки. Ова се...

Мачо мажите се подобри љубовници

Новото истражување покажало дека мачо мажите се подобри во сексот и дека постојат поголеми шанси жената да забремени доколку има односи со помажествен...

Што е сексуалнo привлекување?

 Привлечноста помеѓу двајца луѓе се создава на многу нивоа. Меѓутоа, сексуалната привлечност или ``хемија``  е нешто на што не можеме да влијаеме,...

Што прво приметува женското око кај мажите?!

Дали можеби некогаш сте се запрашале што прво приметуваат жените кај мажите? Елегантен рачен часовник и квалитетни чевли се деталите кои што женското око прво...

Внимателно: 5 митови за кондомите во кои и понатаму се верува

Презервативот или кондомот е контрацепциско средство со најширока употреба. Покрај несаканата бременост, игра голема улога во спречување на ширењето на преносливи полови болести. Но...

Ова се најидеалните и најромантичните денови за предложување на брак

Одамна е познато дека најубавиот период од годината се божиќните и новогодишните празници, а сега и официјално се прогласени за најдобри денови за да...

Дали пријателството познава полови?

Верувате ли во пријателство помеѓу мажи и жени? Или пак во она помеѓу две жени? Поради женската природа двете се реткост. Еве да...

Зошто кога жената ќе каже “не” тоа за мажите значи “да”

Новото истражување покажува дека повеќето недоразбирања кои настануваат во спалната соба односно во машко-женските односи всушност има корен од погрешното разбирање на мажите...

40 причини поради кои ќе посакате да имате секс

Ако сте меѓу среќните луѓе кои скоро секогаш имаат секс, тогаш вие сте благословени. Но не се сите жени постојано расположени за интимни односи,...

Свадбата на рускиот милионер за која збори целиот свет! (Видео)

Рускиот милионер Алексеј Шаповалов сега и службено се венчаше со вереницата Ксенија Карицина на луксузна церемонија во Москва. https://www.instagram.com/p/BXwI4konIZ2/?taken-by=ksenia_tsaritsina Иако тие имаат две деца, дури сега...

Најново

Дневен хороскоп за 15 Јули (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close