Мода и Убавина

Се за храна: 9 совети за нега на сува кожа

Многу луѓе имаат проблем со сува кожа. Тоа е состојба во која кожата не е во можност да ја задржи влагата или пак, произведува...

Според обликот на задникот: Кој костим за капење најмногу ви одговара!?

Се ближи летната сезона и веќе многумина се во потрага за нов костим за капење. Иако е полесно да се најде горен дел, на...

7 природни начини да се ослободите од мрсна коса

Мрсната коса ужасно не нервира. Но можеме лесно да го решиме тој проблем - и тоа на природен начин. Откако ќе ги пробате најразличните скапи...

Еве како на природен начин да ги отстраните флеките и лузните од својата кожа

Пигментните флеки на кожата настануваат од различни причини, вклучувајќи ги ултравиолетовото зрачење, годините, хронични болести на бубрзите ицрниот дроб, ефекти од акните, бременост, болести...

Клаудија има само 3 години и ги има најубавите очи на светот: Поради нив...

Ова мало девоче веќе е заштитно лице на голем број компании. Доволно е да погледнете само една фотографија од Клаудија Рамирез и да сфатите дека...

Го остави велосипедизмот, се префрли на фоткање и ѝ се заблагодаруваме поради тоа! (Фото)

Луција Јаворцекова, поранешна словачка велосипедистка, се сврте кон манекенството и експресно се прослави. Како? Па, погледнете ги нејзините фотографии и се ќе ви биде...

ТАА Е АФРИЧКАТА КИМ КАРДАШИЈАН: Со задникот го запира сообраќајот, тврди дека немала пластични...

Едокси Жао е девојката која ја нарекуваат афричката Ким Кардашијан. Има 95 килограми, но она што ја прави поразлична од останатите, се нејзините облини....

РОДЕНА Е БЕЗ РАКА: А сега е една од најбараните модели на светот и...

Една од најбараните манекенки и првиот модел на светот кој на "Fashion Week" во Њујорк, прошета без протеза на раката - Шахоли Ајерс, ќе...

Македонскиот модел Павле Николовски во едиторијал за модниот бренд “Hugo Boss”

По еднонеделен престој во Босна и Херцеговина и учество во неколку проекти, македонскиот модел со интернационална кариера, Павле Николовски во петокот се врати во...

Австралиска убавица со бразилски сексапил! (Фото)

Кристина Мендонца е бикини модел и една од повеќето австралиските ѕвезди на Инстаграм. Таа е родена е на 26 јули, 1997 година, во Њукасл,...

Најново

Дневен хороскоп за 17 Март (Сабота)

ОВЕН ЉУБОВ: Бидете искрени во друштво на личноста која добро ги познава вашите слабости. Нема потреба да глумите некоја друга улога. РАБОТА: Деловните дилеми можете да...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп за 12.03 – 18.03.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Конечно ќе се чувствувате побезбедни во вашата врска. Ќе бидете подготвени за различни лудории, па дури и ризици, бидејќи знаете дека парнерот ве...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close