Мода и Убавина

Прогласена за НАЈУБАВОТО ДЕВОЈЧЕ на СВЕТОТ! Погледнете како изгледа денес! (Видео)

Анастасија Књазева беше прогласена за најубаво девојче на светот пред една година. Оттогаш, целиот свет се заљуби во неа. На Инстаграм има преку 1.2 милиони...

СО ГОДИНИ БИЛА ЗАВИСНА ОД АЛКОХОЛ И ЦИГАРИ: Направила драстичен чекор во животот кој...

Мики Монро долги години била зависна од алкохол, имала проблеми со тежината и страдала од недостаток на самодоверба. Откако се венчала сама за себе, како...
задник

Ова е начин како да добиете тркалезен, цврст задник за само две недели (Видео)

Сакате да блеснете за празниците кои се пред нас и да фасцинирате со својот изглед, сега е вистинско време нешто да превземете - ви...

Џосефин (17) имаше 122 кг: Падна во депресија, а потоа за само 11 месеци...

Џозефин Дисгранд, 17, отсекогаш била буцкаста и избегнувала физички напор, а потоа загубила 59 килограми за само 11 месеци. Сега, таа и нејзиното момче Морган...

10 европски земји во кои живеат најубавите жени

Иако не е лесно да се направи разлика помеѓу жените во Европа, сепа секој маж може да каже зошто овие нации ги имаат најубавите...

Вакви задници се новиот летен тренд! (Фото)

Нов тренд со украсување на телото остави многу без текст Најновиот тренд во разубавувањето што многу девојки овие денови гордо го носат е украсување на...

НЕМА ПОВЕЌЕ ДИЛЕМИ: Овие задници најмногу им се допаѓаат на мажите! (Фото)

Верувале или не, науката даде објаснување, и тоа многу прецизно како треба да изгледа најпосакуваниот задник за мажите. Имено, една истражување покажа дека мажите преферираат...

ЖЕНИТЕ ПОЛУДЕА ПО НОВИОТ ТРЕНД: Направена инекција за брадавици, а еве и кој жени...

Во последно време, по интервенција на усните, се повеќе жени се одлучуваат и за нов третман - инекција за брадавиците! Сестрите Кардашијан, за своите груби...

Сокријте го целулитот за 60 секунди: Трик кој успева кај секоја жена

Топлите летни денови се пред нас, а зимата секогаш со себе го носи истиот проблем. Не сме почнале навремено да вежбаме, па сега неможете...

Бебе го копираше својот вујко манекен, а неговите пози го освоија светот! (Фото)

Сите заслуги одат за мајката на бебето, која забележала одредени сличности во позите на својот син и нејзиниот брат кој работи како модел. Фотографиите...

Најново

Дневен хороскоп за 15 Јули (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close