Мода и Убавина

Прогласена за НАЈУБАВОТО ДЕВОЈЧЕ на СВЕТОТ! Погледнете како изгледа денес! (Видео)

Анастасија Књазева беше прогласена за најубаво девојче на светот пред една година. Оттогаш, целиот свет се заљуби во неа. На Инстаграм има преку 1.2 милиони...

Со 11-минутен тренинг до тело како Кендал Џенер! (Видео)

Кендал Џенер со своето затегнато и витко тело спаѓа во убавици со најдобра градба во Холивуд. Летото се ближи и ако сакате телото да...
Хејли Болдвин

Најубавата жена на светот не ги следи модните трендови (фото)

Хејли Болдвин пред неколку месеци од страна на магазинот Maxim беше прогласена за најубава жена во светот. Сепак Хејли иако беше прогласена за најубава жена...

27 креативни начини како да го носите вашиот шал оваа есен/зима! (Видео)

Да бидете реални, есен и зима не се секогаш сезона за модните обожаватели. Тешки капути и водени чизми се речиси секојдневна слика. За среќа, шаловите...

Македонскиот модел Павле Николовски во едиторијал за модниот бренд “Hugo Boss”

По еднонеделен престој во Босна и Херцеговина и учество во неколку проекти, македонскиот модел со интернационална кариера, Павле Николовски во петокот се врати во...
Мишел Левин

Медицинската сестра која што стана фитнес модел

Мишел Левин е фитнес модел од Венецуела која што својата слава ја стекнува во 2010 година откако се преселила од Венецуела во Мајами. Во Венецуела...

Оваа девојка предизвика скандал на изборот за Мис во Казахстан

На изборот за Мис во Казахстан се случил огромен скандал откако девојката по име Алина Алиева решила да открие некои работи. Алина Алиева откако влегла...

Според обликот на задникот: Кој костим за капење најмногу ви одговара!?

Се ближи летната сезона и веќе многумина се во потрага за нов костим за капење. Иако е полесно да се најде горен дел, на...

Жените ширум светот лудуваат по овој секси Дедо Мраз

Пол Мејсон од Канада стана вистинска интернет сензација кога пред две години учествуваше на божиќната кампања како Дедо Мраз. Иако тој за првпат се...
ubavina-pamet

Убавина и памет совршена комбинација

Кој вели дека убавите луѓе се глупави? Неодамнешно истражување спроведено во САД и Британија го урива овој стереотип. Имено,...

Најново

Дневен хороскоп за 12 Мај (Сабота)

ОВЕН Ниту односот со деловните соработници ниту односот со шефовите денес ќе биде лесен. По извесно е дека ќе се обидете да се вклопите, но...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 07.05 – 13.05.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Наредните денови добро ќе се забавувате и ќе бидете без притисок од тоа дека нешто морате да направите. Ќе уживате со партнерот. Спонтаноста...
Close