Саманта Хупс по вторпат се сликаше за магазинот “Sports Ilustrated”

Photo: Sports Ilustrated

Американски модел Саманта Хупс (27) повторно блесна на страниците на магазинот “Sports Ilustrated“. Ова е нејзино второ појавување во овој престижен магазин, а за првпат се појави пред 4 години.

Русокосата девојка од Пенсилванија е најмладата од 5 сестри, а студирала моделинг и глума.

loading...

 

Photo: Sports Ilustrated
Photo: Sports Ilustrated
Photo: Sports Ilustrated
Photo: Sports Ilustrated

– Сакав да бидам професорка по физичко или тренер на некој хокеарски тим. Јас играв хокеј во основно, а кога започнав со средно станав и модел. Ми забранија да играм хокеј затоа што после секој тренинг доаѓав со модринки.

Photo: Sports Ilustrated
Photo: Sports Ilustrated
Photo: Sports Ilustrated
Photo: Sports Ilustrated
Photo: Sports Ilustrated
Photo: Sports Ilustrated
Photo: Sports Ilustrated
Photo: Sports Ilustrated
Photo: Sports Ilustrated

За да ги видите сите слики од оваа прекрасна русокоса посетете ја официјалнат страница на “Sports Ilustrated

 

loading...