Патувања

22 неверојатни места на планетата за кои е тешко да се поверува дека навистина...

Нашиот свет е исполнет со чудесни и неверојатни места кои се откриваат од ден на ден, а фотографите, без разлика дали се професионалци или...

Викенд полн Енергија

Банско – мало место со големи можности Во закрила на прекрасната планина Пирин, на 160 километри од Софија се наоѓа прекрасното местенце Банско. Искачено на...

Кои светски градови се најлоши домаќини?

Иако туризамот во многу земји е многу важна гранка од економијата, се чини дека некои сеуште не научиле колку е важно поради тоа да...

Со Рапсоди на Копаоник – санкање или шанкање?

Запознајте се со Копаоник– местото каде започнува оваа зима! Зошто Копаоник!? Најголемиот планински масив во Србија се протега 80 километри од север кон југ, и достигнува надморска...
Исланд

“Северот се буди”: Нереална убавина на Исланд (Видео)

Од длабоки кањони до магична поларна светлина...Нова снимка која ја покажува неверојатната убавина на Исланд. Петминутното видео наречено "северот се буди" ги води гледачите на...
пенис

Замислете да се качите на врвот на планината и горе да ве пречека –...

Австрија: На алпскиот врв Ötscher, висок 1.893 метри, некој поставил огромна дрвена скулптура на пенис. Фотографијата на Фејсбук ја објавила блогерка која е и...

Дали е ова најубавата плажа на Јадранското Море?! (фото)

Хрватската туристичка заедница, ја прогласи оваа плажа за најдобра плажа за 2007 година. Били Боци е името на плажата од бели карпи кои потонуваат во...

Уживајте во прекрасните пејсажи (Видео)

Млечниот пат, ѕвездите над прекрасните пејсажи, повлекувањето на глечерите или растот на огромна тиква - изберете го најубавото видео! 1. "Антарктичко светло" над норвешкиот архипелаг...
5 Прекрасни плажи на планетата земја

5 Прекрасни плажи кои што ќе ви го одземат здивот

Планетата земја е преполна со природни убавини. Па во тие природни убавини можеме да ги сместиме и следниве плажи. 1. Светлата плажа на Малдиви За оваа...

Најголемиот базен на светот е во Чиле

На овие горештини добро би ни дошло разладување во некој базен, но дали знаете кој е најголем базен во светот. Најголем базен во светот е...

Најново

Дневен хороскоп за 17 Март (Сабота)

ОВЕН ЉУБОВ: Бидете искрени во друштво на личноста која добро ги познава вашите слабости. Нема потреба да глумите некоја друга улога. РАБОТА: Деловните дилеми можете да...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп за 12.03 – 18.03.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Конечно ќе се чувствувате побезбедни во вашата врска. Ќе бидете подготвени за различни лудории, па дури и ризици, бидејќи знаете дека парнерот ве...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close