web analytics

Патувања

Изгубете се на егзотичните африкански острови (Фото)

На што прво ќе помислите кога некој ќе ви ја спомне Африка? Сигурно на пирамидите и сфингите во Египет, јавањето на камилите по...

Playa de Gulpiyuri – Необична но прекрасна плажа (фото)

Дали некогаш сте слушнале за плажа во чија близина нема море или езеро? Запознајте ја Playa de Gulpiyuri која се наоѓа на повеќе од...

Дали е ова најубавата плажа на Јадранското Море?! (фото)

Хрватската туристичка заедница, ја прогласи оваа плажа за најдобра плажа за 2007 година. Били Боци е името на плажата од бели карпи кои потонуваат во...

7 чудни места кои навистина постојат (Фото)

Нашиот свет е неверојатен и луд. Во еден момент гледате нешто што ве фасцинира, а другиот момент обратно од тоа. Нашиот живот е премногу...

Која е најевтината дестинација во светот?

Втора година по ред, Шри Ланка е најевтината дестинација во светот.   Британски аналитичари дошле до изненадувачки откритија кога станува...

Ова е наубавата плажа во Европа (Фото)

Плажата Роси Беј, на полуостровот Гоуер е една од наубавите плажи во светот. Плажата во Велика Британија не е многу позната дестинација за одмор, но...

Малдиви – eдно од најубавите места на светот

Малдиви или официјално Република Малдиви, е островска држава во Индискиот Океан, југозапано од Индискиот Полуостров. Таа се состои од околу 1200 острови, групирани во...

8 работи кои што не би требало да ги правите во странските држави

Ако планирате да патувате и да се опуштите од секојдневните обврски поврзани со работата, семејството или училиштето, треба да бидете запознаени со некои од...

Зимската магија на јапонското езеро Shikotsu (Фото)

Оваа јапонска туристичка атракција е ремек дело на природата заедно со неколку рачно изработени ледени скулптури кои се истакнуваат со различни бои. ...

Seitan Limania: Најубавата плажа на Крит

Seitan Limania може да се каже дека е најубавата плажа на грчкиот остров Крит. Плажата овој епитет го има добиено од самите посетители, а...

Најново

Дневен хороскоп за 17 Февруари (сабота)

ОВЕН ЉУБОВ: Не успевате да ја задоволите вашата сакана личност, премногу сте горди да ги признаете своите слабости. Нема причина за несигурност. РАБОТА: Не верувате во...
Неделен Хороскоп

Неделен Хороскоп 12.02 – 18.02.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Знаете дека можете повеќе и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен, па не е ни вашата најдрага...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close