web analytics

Патувања

Зимската магија на јапонското езеро Shikotsu (Фото)

Оваа јапонска туристичка атракција е ремек дело на природата заедно со неколку рачно изработени ледени скулптури кои се истакнуваат со различни бои. ...

Викенд полн Енергија

Банско – мало место со големи можности Во закрила на прекрасната планина Пирин, на 160 километри од Софија се наоѓа прекрасното местенце Банско. Искачено на...

10 места кои мора да ги посетите

Честите приказни за крајот на светот ги натераа новинарите од CNN на светот да му претстават 10 дестинации кои треба да се посетат....

Мисија летување: Со или без вашиот партнер!?

Заљубени сте и во среќна врска, а пред вас е првото летување на море, или можеби второ, трето....не е ни толку важно. Долго...

Заштедете – Летувајте во предсезона

Не сте подготвени поради летувањето да ги дадете вашите досегашни заштедени пари, а и не би сакале за време на вашиот долгоочекуван одмор...

Playa de Gulpiyuri – Необична но прекрасна плажа (фото)

Дали некогаш сте слушнале за плажа во чија близина нема море или езеро? Запознајте ја Playa de Gulpiyuri која се наоѓа на повеќе од...

Девојка загина додека пишуваше статус на фејсбук!

  Американска тинејџерка загина во сообраќајна несреќа откако на својот статус на „Фејсбук“ напишала дека не е безбедно да се вози и да се...

Пустина каква што ретко може да се види (Фото)

Снегот го посети и Тунис. Во градовите Татауин и Матмати пустината побелела и овозможила несекојдневна глетка. Ниските температури и...

Најубавите магични мостови во светот! (Фото)

Овие мостови изгледаат фантастично и истовремено се вистинити, постојат. Пејсажот и професионализмот на фотографот ги направиле да изгледаат магично. Сите фотографии се вистинитее,...

Ресторан на дно на водопад (Видео)

На туристите на кои им се здосадени класичните ресторани од сега можат да испробаат нешто ново. Во тајландската провинција Куезон...

Најново

Дневен хороскоп за 16 Февруари (петок)

ОВЕН ЉУБОВ: Во средба со саканата личност се може да се промени на едноставен начин, покажете добра волја и спремност за пролагодување. РАБОТА: Нема причина да...
Неделен Хороскоп

Неделен Хороскоп 12.02 – 18.02.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Знаете дека можете повеќе и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен, па не е ни вашата најдрага...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close