Здравје

Првите симптоми на ракот се појавуваат на рацете: Погледнете ги своите дланки и откријте...

Важно е да им се посвети внимание на невообичаените, новите и необјаснливите симптоми. Многу луѓе ги занемаруваат раните знаци на ракот, се жалат на нестручни...

Цел живот барал природен лек против ракот и успеал да го пронајде

Рудолф Бројс од Австрија, целиот свој живот се обидувал го најде најдобриот природен лек против ракот. Тој направил сок кој давал одлични резултати. Досега тој...

5 едноставни начини како да станете МАГНЕТ за среќа – и во најлошите денови!

"Ако сакате да ги откриете тајните на Универзумот, размислувајте за нив како енергија, фреквенција и вибрации" - Никола Тесла Оваа цитат од Тесла го опишува...

Зошто водата е важна во бременоста за идната мајка?

Потребите на идните мајки за вода се зголемени поради зголемената количина на екстрацелуларната течност, а водата е важна и за растот на бебето, бидејќи...

Тој е убиец на еден ваш орган, а вие мислевте дека е здрав: Многу...

Секојдневната конзумација на големи количини зелен чај може да биде штетна. Екстрактот од зелениот чај може да предизвика оштетување н црниот дроб, соопштува Европската агенција...

Магичен пијалок: Го забрзува метаболизмот, ја намалува подуеноста, а главни состојки се јагодите

Проблемот со подуеност на стомакот можете да го отстраните само со еден пијалок направен од здрави состојки. Подуеноста во стомакот е поттикната од недоволно џвакање...

ВНИМАВАЈТЕ ДА НЕ ЈА ОШТЕТИТЕ КОЖАТА: Еве како да се ДЕПИЛИРАТЕ дома!

Депилацијата е секогаш деликатна работа. Ако одлучите да ги отстраните влакната со топол восок, во домашна атмосфера, мора да обрнете внимание на неколку сегменти...

РАЦЕТЕ ВИ СЕ НОН-СТОП ТОПЛИ: Не знаете какви последици тоа може да има по...

Ако некој ви каже дека рацете ви се топли, најверојатно ќе ги игнорирате и не знаете какви последици може тоа да има по вашето...

Еве што ќе се случи ако трчате 30 минути!

Човекот трча и шета уште од своето настанување. Овие активности за него се најприродни и му се во гените. За жал, трчањето и одење...

СПИЈТЕ ГОЛИ, ЌЕ ОСЛАБЕТЕ ПОБРЗО: Хит диета! Како да ослабете, а да не правите...

Кој не сака да вежба, ги дочекал своите пет минуту затоа што килограми може да изгубите и спиејќи! На долг рок, ова е одличен метод,...

Најново

Дневен хороскоп за 12 Мај (Сабота)

ОВЕН Ниту односот со деловните соработници ниту односот со шефовите денес ќе биде лесен. По извесно е дека ќе се обидете да се вклопите, но...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 07.05 – 13.05.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Наредните денови добро ќе се забавувате и ќе бидете без притисок од тоа дека нешто морате да направите. Ќе уживате со партнерот. Спонтаноста...
Close