web analytics

Здравје

Се за храна: Домашен крем за околу очи од кокосово масло со витамин Е

Добрите кремови за околу очи најчесто се многу скапи, затоа што тие содржат активни супстанции кои ги ублажуваат брчките и темните кругови. Но, наместо...
ноќта

Будењето во текот на ноќта наговестува дека нешто не е во ред со вас

Доколку често се будите во текот на ноќта, тоа може да биде показател на многу душевни и физички тешкотии за кои не сте свесни....

Откриен е лек против тумор

Германските медиуми известуваат за чудесното оздравување на малата 8 годишна Антонија. Девојчете имало малиген тумор на мозокот, операрирана е 4 пати, но 4 пати болеста...
Хеликобактер

Хеликобактер ви го дуе стомакот? Еве како преку ноќ да ја елиминирате!

Helicobacter pylori (H. pylori) е вид на асимптоматска бактеријата која предизвикува инфекција во стомакот. Од неа страдаат околу две третини од населението во светот и...

Магичен чорап: Инстант спас за болка и воспаление во увото – за деца и...

Болката во увото и ушните инфекции се ужасни искуства, особено за децата. Не само што имате покачена температура што ве прави да се чувствувате...

Колку е важна големината на женскиот полов орган?

Многу се зборуваше за тоа дали големината на пенисот е важна, па еве дојде време да ја отвориме и темата за која и не...

Шеќерот создава брчки!

Доколку сакате да го спречите процесот на стареење, веднаш исфрлете го шеќерот од исхраната, бидејќи тој го забрзува пропаѓањето на еластин и колаген кој...

Овие 10 здравстени проблеми побрзо ќе ги излечите со Ракија

Добрата стара ракија е заштитен знак на овие простори, а приказните за нејзината лековитост траат со векови и се пренесуваат од колено на колено. "Напиј...

Ова семејство заедно вежбаше 6 месеци и еве како тие денес изгледаат! (Фото)

Секоја година си ветувате самите себе си дека помалку ќе јадете, а повеќе ќе вежбате, за да ја намалите телесната тежина. Ова всушност ви...
проблеми

Ве мачат овие проблеми, но јавно не зборувате за нив!

Едноставни решенија за некои важни здравствени проблеми кои ги мачат луѓето, а многумина одбиваат да зборуваат за нив. Лош здив Во чаша со вода ставете малку...

Најново

Дневен хороскоп за 20 Јануари

ОВЕН Денешниот ден најубаво е да го преспиете. Не се обесхрабрувајте, има луѓе околу вас кои знаат да ја ценат вашата личност и неизмерно ве...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 15.01 – 22.01.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Контактите ќе бидат бројни, но нивниот карактер во емотивна смисла најчесто ќе биде површен. Затоа, за љубовта повеќе ќе зборувате отколку што ќе...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close