Здравје

blagotvotno=dejstvo-na-muzikata

Благотворното дејство на музиката врз човекот

Слушањето на тивка и медитативна музика има релаксирачки ефект, затоа што го забавува дишењето и отчукувањата на срцето, додека пак гласната и брза музика...

Останете и верни на диетата и кога не сте дома

Ако сте донеле одлука се да ослободите од непожелните килограми и сте започнале диета, тоа не значи дека не треба да уживате во...

Со ѓумбир против првут и опаѓање коса и маска за акни

Ѓумбирот содржи соединенија наречени гингероли кои поседуваат антиинфламаторна, аналгетска, антиканцерогена и антипиретична активност. Присуството на овие супстанции е веројатно клучот за корисно делување на...

Еднаш во 6 месеци морате да ги исчистите цревата и крвните садови, а еве...

Многу од вас знаат дека кефирот е "еликсир на младоста и здравјето на луѓето", и брашното од хељда има одлични лековити својства: го зајакнува...

Со две лажички додадени во утринското кафе вие ќе слабеете во текот на целиот...

Доколку и вие сте од оние кои денот го започнуваат со кафе, тогаш оваа вест добро ќе ви дојде. Станува збор за крема за...

Пар изгуби преку 250 кг и ги споредија старите и новите фотографии!

Секоја нова година им дава можност на луѓето да почнат повторно и се надеваат на подобри промени. Сите ние правиме долги списоци на одлуки...

Големиот стомак е опасен колку и кутија цигари дневно

Авторите на истражувањето, во кое учествувале 16,000 личности, др. Dian Griesel и Tom Griesel од клиниката Mayo, тврдат дека големиот стомак негативно влијае...

Некогаш имаше 103 килограми, но на денот на нејзината венчавка ги изненади сите со...

Хејли Смит од Тексас, на 24-годишна возраст, тежела 103 килограми. Тоа беше во јули минатата година. Нејзината свадба беше испланирана, а тоа беше нејзината...

Алкохолот и енергетските пијалоци се лоша комбинација

Еден од најновите трендови меѓу младите е мешањето на алкохолните со енергетските пијалоци. Иако истражувањето за ефектите од оваа комбинација не е големо,...

Џосефин (17) имаше 122 кг: Падна во депресија, а потоа за само 11 месеци...

Џозефин Дисгранд, 17, отсекогаш била буцкаста и избегнувала физички напор, а потоа загубила 59 килограми за само 11 месеци. Сега, таа и нејзиното момче Морган...

Најново

Дневен хороскоп за 15 Јули (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close